Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Tanca
Premi Nacional De Cultura 2011

Accés a socis  /  Nou soci APdC?

Usuari:

Contrasenya:

T'has oblidat la contrasenya?  

Butlletí

RSS 2.0 RSS

Juny 2019
dl.dt.dc.dj.dv.ds.dg.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
ProgramacióFormació

Programació Abril 2019

AREA-Setmana Internacional de la Dansa DID 19

Dia: Del 24 de abril al 5 de maig de 2019

Lloc: Area, Espai de Dansa i Creació, Alegre de Dalt 55 1ºB · 08024 Barcelona

Horari: tot el dia

Preu: Gratuït!

Telèfon: 932107850

E-mail: info@areadansa.com

Web: http://www.areadansa.com

AREA-Setmana Internacional de la Dansa DID 19
Area

AREA-Setmana Internacional de la Dansa 2019
Del dimecres 24 d'abril al diumenge 5 de maig celebrarem la Setmana Internacional de la Dansa amb actuacions, tallers i exposicions a Area i a diferents espais de la Vila de Gràcia.
Area ha rebut aquest any la Medalla d'Honor de Barcelona per la Vila de Gràcia com a reconeixement al treball i aportació fet al llarg de aquests anys.
Es per això que aquest any volem que la Setmana Internacional de la Dansa sigui una oportunitat per agrair aquest reconeixement compartint la nostra feina amb entitats i espais d'aquesta Vila. Totes les activitats son gratuïtes i seran documentades per a que quedi com a material per els centres, tot desitjant que sigui el inici per altres col·laboracions en el futur.

"Aquest guardó és un reconeixement a la trajectòria cívica i social per fer una ciutat més humana.
Les persones i entitats premiades es distingeixen per una implicació constant en la vida cultural, educativa i associativa de Barcelona des dels seus barris, i per la seva solidaritat en defensa de col·lectius més vulnerables. Els guardonats són un exemple per a tota la ciutat pels seus valors democràtics i comunitaris. "
Ada Colau alcaldessa de Barcelona



Durant la Setmana Internacional de la Dansa les activitats organitzades des d'Area sempre girat al voltant d'un tema.
Aquest any hem triat com a fil conductor de les activitats -La dansa com a instrument cultural i eina social- convidant a través de les diferents propostes a fer-ne una reflexió.
La dansa com a vehicle útil d'expressió personal i social, i també com a instrument artístic.
Com la meva dansa pot generar reflexió, denúncia, ser pont entre persones de diferents cultures i creences, facilitar la inclusió social, com pot transmetre bellesa i esperança, admiració i entusiasme ....

Per l'activisme creatiu i solidari en l'art i en la Vida!

Que aquesta setmana sigui una oportunitat per a compartir, aprendre i seguir creixent.

Area, Espai de Dansa i Creació
www.areadansa.com


Del dimecres 24 d'abril al divendres 3 de maig

PORTES OBERTES a Area, Espai de Dansa i Creació


Exposicions i instal·lacions:

InstaLesión de Valeria Vasquez i Clio van Kerm
Mirar mirando de Helena Nehme i Ignacia Verdugo
Chupa Helena Nehme i Ignacia Verdugo
DibujARTE Pedro Murúa i Inky Fingers

- Portes obertes per poder passejar-se per les classes i veure com son des de dins
Horari: de dilluns a divendres de 10h a 20h


ENTRADA LLIURE






Del 24 al 25 d'abril AREA va a altres espai

Tallers , Actuacions i Exposicions de dansa a diferents espai de la Vila de Gràcia
gratuït



TALLERS a altres espais



- Dia 23 TAKI Taller de moviment per adolescents al Institut Joan Brossa
Imparteixen: Kata Balogh, Estela Canal i Gaia Magrané

- Dia 24 Taller de moviment per persones amb altres capacitats a l'Escola Fasia Eixampla
Imparteixen: Eder Goikoetxea, Miriam Marcé i Clemence Meekel

- Dia 24 Taller de moviment per a persones grans a Residencia i Centre de Dia Villa Mena
Imparteixen: Angelika Morey i Valeria Vazquez

- Dia 24 MoverSER Taller de moviment i dansa per a nens a l'Escola Turó del Cargol
Imparteixen: Maria Alabern, Ignacia Verdugo i Isabel Vieira

- Dia 25 Taller de moviment per a persones grans a la Residencia Geriàtrica Nogues
Imparteixen: Eder Goikoetxea i Valeria Vazquez


- Dia 25 Con-Curva Taller de moviment per a dones al Espai Cos
Imparteixen: Helena Nehme i Ignacia Verdugo


- Dia 26 Taller de moviment per a persones grans a la La Vostra Llar
Imparteixen: Eder Goikoetxea i Clemence Meekel


- Dia 26 Con-Curva Taller de moviment per a dones al Espai La Tregua
Imparteixen: Helena Nehme i Ignacia Verdugo







ACTUACIONS a altres espais




Dijous 25
De 12h a 13h Aparadors en moviment Tendes del Carrer Verdi: Streeters; Velvet Bcn; D-lirio; Picnic;
28 De Verdi; Mauro's; Gira, Skunfunk i Gola
Intèrprets: Natalia Higuita, Gaia Magrané, Estela Canal, Siziana Reiser, Pau Masip, Lila Ribera,
Ivonne Papell,Miriam Marcé, Océane Luguern, Myriam Chikirou, Angelika Morey, Lorenzo
Massa, Isabel Vieira, Estel Peix i Kata Balogh



EXPOSICIONS a altres espais



Mirar mirando Biblioteca Vila de Gràcia Organitzen: Helena Nehme i Ignacia Verdugo
Mirando mirando Espai La Tregua Organitzen: Helena Nehme i Ignacia Verdugo




ACTIVITAS GRATUÏTES
















Del 23 i 30 d'abril a AREA

Classes i Tallers a AREA diferents nivells

- Classes a 8€ per a tothom
- "barra lliure" de classes per els alumnes matriculats a Area al abril

Consulteu horaris i nivells a www.areadansa.com (anar a FORMACIÓ-Classes Regulars)





Divendres 26 d'abril Tallers per a ballarins nivell mig/avançat gratuït


De 9.30h a 12h ConTexto - Doble Taller de Investigación
Professores: Kata Balogh, Clemence Meekel i Siziana Reiser
De 12h a 13.30h Taller de Afrodance
Professors: Maria Alabern i Javi Owono
De 13h a 15h Taller Urban Contemporary
Professors: Gaia Magrané, Angelika Morey i Natalia Higuita
De 13h a 15h Improvisando el Arte - taller de movimiento
Professor: Lorenzo Massa






DIVENDRES OBERT de RECERCA actuacions a AREA


Divendres Obert de Recerca
Divendres 26 d'abril 21h


PUGNA Coreògrafa: Apolonia Sánchez Martínez Cia. Alas de Luz
Intèrprets: Nuria Gazquez, Paula Alonso, Marta Pinilla, Adaia Hernandez,
Andrea Ortega i Nadia Comín 3 min

JUSTO Coreògrafs i Intèrprets: Raúl Heredia i Lucía Martínez 12 min

TOMAS Y ABRAM Coreògraf: Cia. Alas de Luz Intèrprets: Nadia Comín i Marta Pinilla 3 min
THE GOLDFISH Coreògrafa: Nadinka Flores Intèrprets: Nerea Blanch i Cintia de Luis 8 min
URBAN CONTEMPORARY Coreògrafs i Intèrprets: Gaia Magrané, Natalia Higuita, Angelika Morey, 10 min
Maria Alabern, Siziana Reiser, Valeria Vazquez, Mar Sallés

INQUIETUDE Coreògraf: Raoni Xavier Intèrpret: Sofía Aguilar 2,52 min


Dissabte Obert de Recerca
Dissabte 27 d'abril 21h


DIOSA Coreògrafa i Intèrpret: Clara Torras 10 min
L'HORA DEL TE Coreògraf i Intèrpret: Estela Canal 7 min
LAS ESTRELLAS DEL CIELO Coreògrafa i Intèrpret: Marta Bori Baena 3 min

OLÉLÉ Coreògraf i Intèrpret: Maria Alabern 5 min

NOTHING ELSE MATTERS Coreògrafa i Intèrpret: Marta Bori Baena 3,30 min

SIGNOS Coreògraf: Eric Grao Peña Intèrpret: Rocío Hernández 2,39 min

ÉL Coreògraf i Intèrpret: Eric Grao Peña 2,09 min

DESGARRO Coreògraf: Eric Grao Peña Intèrpret: Sofía Tarragó 2,34 min
UNIÓN MECÁNICA Coreògraf: Eric Grao Intèrprets: Sofía Aguilar, Eric Grao 2,03 min

ÁRBAKKINN Coreògraf: Adrián Marcelo Sáenz Intèrpret: Maria Bosch 3 min
InEx Coreògraf: Adrián M. Sáenz Intèrprets: Marina Andrade, Leticia Cappa, 3 min
Isabela Ivanov, Sofia Tarrago, Adriana Ruiz, Sara Revollo y Ricardo Sandoval

NUDO QUEBRADIZO, UN DESENCUENTRO Coreògraf: Adriana Ruiz Vaca Diez 3,44 min
Intèrprets: Adriana Ruiz i Ricardo Bravo

OPRESIÓN Coreògraf i Intèrpret: Ricardo Bravo 3 min

ORIGINS Coreògraf: Adrián Marcelo Sáenz Intèrpret: Antonella Masotta 3 min


Dissabte 4 de maig
AUDICIÓ per el Programa de Formació 2019-2020


Horari: de 10h a 17h
Audició per el Programa de Formació Professional en Dansa Contemporània 2019-2020
Es concedeixen dues beques de Formació complertes.



Diumenge 5 de maig
Programació a les places Plaça del Sol 13:15h-13:50h



L'HORA DEL TE Coreògraf i Intèrpret: Estela Canal 8 min
ANIMALIA Coreògraf i Intèrpret: Gaia Magrané 7 min
OLÉLÉ Coreògraf i Intèrpret: Maria Alabern 5 min

DIOSA Coreògrafa i Intèrpret: Clara Torras 8 min
URBAN CONTEMPORARY Coreògrafs i Intèrprets: Gaia Magrané, Natalia Higuita, Angelika Morey
Siziana Reiser, Valeria Vazquez i Maria Alabern, Mar Sallés 10 min



AGRAIMENTS
Agrair a l'Ajuntament de la Vila de Gràcia el seu reconeixement i el seu suport al llarg de tots aquests anys, especialment a la Consellera de Cultura del Districte de Gràcia, Marta Duñach Masjuan i a la Mari Cruz Martín Aguilera -Direcció de Serveis a les Persones i el Territori- . Gràcies
Agrair a la Berta Miquel el seu treball cada any per la Setmana Internacional de la Dansa i a tots els espais i entitats que ens han obert les portes i han col·laborat fent possible la realització dels tallers i les mostres de dansa. Gràcies.
Totes les activitats de tallers son de caràcter gratuït i estan portades a terme per els alumnes del Programa de Formació Professional en Dansa Contemporània d'Area, Espai de Dansa i Creació sota la supervisió dels tutors d'aquest programa, gràcies Laura Vilar, Quim Vilagran i Ona Mestre.


COL·LABOREN
ESPAI LA TREGUA http://www.espailatregua.com
ESPAI COS http://www.cos.coop/
ESCOLA UNIVERS https://escolaunivers.cat/
ESCOLA TURÓ DEL CARGOL https://agora.xtec.cat/ceip-turodelcargol/
BIBLIOTECA VILA DE GRÀCIA http://ajuntament.barcelona.cat/biblioteques/bibviladegracia/es
STREETERS http://www.streeters.es/
VELVET BCN https://www.velvetbcn.com/es/
D-LIRIO https://dlirioshop.com/es/
PICNIC https://m.facebook.com/picnicstorebcn/
DE VERDI https://28deverdi.com/
MAURO'S
GIRA
SKUNFUNK https://www.skfk-ethical-fashion.com
GOLA https://www.gola.co.uk/
PEDRO MURÚA www.pedromurua.com
Geriàtric Nogués http://residenciasgeriatricas.com/es/geriatric-nogues/
Residencia i Centre de Día La Vostra Llar https://lavostrallar.com/residencias/residencia-gracia/
Residencia i Centre de Dia Villa Mena http://www.residenciavillamena.com/

Els comentaris

No hi ha comentaris encara!

Publica el teu comentari:

Si ets soci usa l'accés de socis per autentificar-te!

Si no ets soci usa l'autentificació normal

Usuari:
Contrasenya:
Nom:
E-mail:*
Comentari:
Codi de verificació (copia les lletres de la imatge)*:Captcha Image

*L'email no es publicarà en cap cas

Dansacat.org vetllarà per mantenir els comentaris lliures de continguts que no ens semblin apropiats però en cap cas acceptarà responsabilitats per el que els usuaris diguin aquí.

Tots els comentaris que vulnerin les més minimes normes de convivència seràn esborrats i Dansacat.org es reserva el dret a filtrar-los segons els seu propi criteri.

Publicitat

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org