Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Cerrar
Premi Nacional De Cultura 2011

Acceso a socios  /  ¿Nuevo socio APdC?

Usario:

Contraseña:

¿Has olvidado tu contraseña?  

Boletín

RSS 2.0 RSS

Noviembre 2020
Lu.Ma.Mi.Ju.Vi.Sa.Do.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Cultural agendaTraining

Candidats als Premis Max en la seva XVII edició

El comitè organitzador dels Premis Max de les Arts Escèniques ha donat a conèixer els candidats a les 19 categories a concurs de la XVII edició d'aquests guardons que organitza la Fundació SGAE amb l'objectiu d'estimular i premiar el talent dels professionals del teatre i la dansa a nivell estatal. La comissió de selecció de Catalunya ha estat formada per Joan Maria Gual, Antoni Bartomeus, Inés Boza, Miquel Curanta, Mar Gómez i Carme Portaceli (com a presidenta del Comité organitzador, sense vot).

Els candidats de dansa són:

Millor espectacle de dansa (10 candidatures)
¡Ay! d'Eva Yerbabuena Ballet Flamenco
A pie de Daniel Doña
B. Flowers de Companyia de Marta Carrasco
∙Éxodo: primer día de la Phármaco
Federico Reloaded de malucos danza.
Ibérica, 20 años en danza de Danziberiarte, S.L
La gloria de mi madre de Choni Cía. Flamenca
Lo real / Le réel / The real de Cía. Israel Galván
Memòries d'una puça de Sol Picó Cía. de Danza
Sorolla de Ballet Nacional d'Espanya- INAEM

Millor intèrpret femenina de dansa (10 candidatures)
∙ Asunción Pérez per La gloria de mi madre.
∙ Eva Yerbabuena per ¡Ay!
Ibérica de danza (Sarai Estremera, Ángela Gairal, Ángeles Hurtado, Rebeca Jiménez i Raquel Ruiz) per Ibérica, 20 años en danza
∙ Luz Arcas per Éxodo: primer día
∙ Marlen Fuerte per Bolero
∙ Marta Carrasco per B.Flowers
∙ Pastora Galván per Llanto por Ignacio Sánchez Mejías
∙ Rafaela Carrasco per Con la música en otra parte
∙ Rocío Molina per Afectos
∙ Sol Picó per Memòries d'una puça

Millor intèrpret masculí de dansa (10 candidatures)
∙ Antonio Canales per Llanto por Ignacio Sánchez Mejías
∙ Carlos Fernández per Memòries d'una puça
∙ Daniel Doña per A pie
∙ Fernando Hurtado per Charlie
∙ Ibérica de danza (Guerau Cabrera, Daniel Morillo, Pedro Monje i Alberto Quejido) per Ibérica, 20 años en danza.
∙ Israel Galván per Lo real/Le rèel/The real
∙ Josué Ullate per Bolero

Millor coreografia (10 candidatures)
∙ Carlos Chamorro per Federico Reloaded
∙ Daniel Doña per A pie
∙ Enrique Cabrera per Constelaciones
∙ Eva Yerbabuena per ¡Ay!
∙ Israel Galván per Lo real/Le réel/The real
∙ Manuel Segovia, Antonio Najarro,Gemma Morado y Carlos Chamorro per Ibérica, 20 años en danza
∙ Marta Carrasco per B.Flowers
∙ Rocío Molina per Afectos
∙ Rubén Olmo per Llanto por Ignacio Sánchez Mejías
∙ Sol Picó per Memòries d'una puça


Millor espectacle infantil (de les 8 candidatures, 2 són espectacles de dansa)

Charlie de Compañía de Danza Fernando Hurtado.
Constelaciones de Aracaladanza, S.L, Mercat de les Flors i Teatro de la Abadía.

Millor espectacle revelació (de les 10 candidatures, 1 és de dansa)

Afectos de la Cía. Rocío Molina i Rosario La Tremendita.

Millor composició musical per a espectacle escènic (de les 11 candidatures, 4 són per espectacles de dansa)

∙ Eliseo Parra, Javier Paxariño, Eduardo Laguillo i Fernando Egozcue per Ibérica, 20
años en danza.

∙ José Luis López i Héctor González per A pie
∙ Juan José Colomer i Paco de Lucía per Sorolla
∙ Mariano Lozano i Luis Miguel Cobo per Constelaciones

 
Millor figurinista  (de les 12 candidatures,  2 són per espectacles de dansa)

∙ Elisa Sanz por Constelaciones.
∙ Nicolás Vaudelet por Sorolla.
 

El 27 de març es donaran a conèixer els finalistes. Més informació sobre els premis: www.premiosmax.com

Publicidad

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org