Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Cerrar
Premi Nacional De Cultura 2011

Acceso a socios  /  ¿Nuevo socio APdC?

Usario:

Contraseña:

¿Has olvidado tu contraseña?  

Boletín

RSS 2.0 RSS

Diciembre 2020
Lu.Ma.Mi.Ju.Vi.Sa.Do.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Cultural agendaTraining

Finalistes dels Premis Max en la seva XVII edició


El comitè organitzador dels Premis Max de les Arts Escèniques ha donat a conèixer els finalistes de les 19 categories a concurs de la XVII edició dels guardons organitzats per la Fundació SGAE. Un jurat , format pel dramaturg Guillermo Heras, en qualitat de president, el crític Carlos Gil, la productora Montse Prat Bruxola, Joan Muñoz, vicepresident de la Federació Estatal d'Associacions d'Empreses de Teatre i Dansa (FAETEDA) , i els presidents de les comissions de Madrid - Yolanda García Serrano - , Catalunya - Joan Maria Gual - i de la resta de Comunitats autònomes- Juan Vicente Martínez  Luciano- ha estat l'encarregat d'escollir els finalistes  seleccionats entre 95 espectacles.

Els guanyadors  es donaran a conèixer el proper 26 de maig al Teatre Circ Price de Madrid.

Els finalistes de dansa són:

Millor espectacle de dansa
¡Ay! d'Eva Yerbabuena Ballet Flamenco
Lo real / Le réel / The real de Cía. Israel Galván
Memòries d'una puça de Sol Picó Cía. de Danza

Millor intèrpret femenina de dansa
∙ Eva Yerbabuena per ¡Ay!
∙ Rocío Molina per Afectos
∙ Sol Picó per Memòries d'una puça

Millor intèrpret masculí de dansa
∙ Valentí Rocamora per Memòries d'una puça
∙ Fernando Hurtado per Charlie
∙ Josué Ullate per Bolero

Millor coreografia (10 candidatures)
∙ Israel Galván per Lo real/Le réel/The real
∙ Rocío Molina per Afectos
∙ Sol Picó per Memòries d'una puça


Millor espectacle infantil (
de les 3 candidatures, 1 és de dansa)
Charlie de Compañía de Danza Fernando Hurtado.

Millor espectacle revelació (de les 3 candidatures, 1 és de dansa)

Afectos de la Cía. Rocío Molina i Rosario La Tremendita.

 
Millor figurinista  (
de les 3 candidatures, 1 és de dansa)

∙ Elisa Sanz por Constelaciones.

Més informació sobre els premis: www.premiosmax.com

Publicidad

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org