Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Cerrar
Premi Nacional De Cultura 2011

Acceso a socios  /  ¿Nuevo socio APdC?

Usario:

Contraseña:

¿Has olvidado tu contraseña?  

Boletín

RSS 2.0 RSS

Diciembre 2020
Lu.Ma.Mi.Ju.Vi.Sa.Do.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Cultural agendaTraining

Candidats i candidates als Premis Max en la seva XVIII edició

El comitè organitzador dels Premis Max de les Arts Escèniques ha donat a conèixer els candidats de la XVIII edició d'aquests guardons que organitza la Fundació SGAE amb l'objectiu d'estimular i premiar el talent dels professionals del teatre i la dansa a nivell estatal. La comissió de selecció de Catalunya ha estat formada per: Mar Gómez (presidenta), Miquel Badia, Antoni Bartomeus, Inés Boza,  Jordi Durán, i  Rosángeles Valls (com a representant del Comité organitzador, sense vot).

Els candidats de dansa són:

Millor espectacle de dansa (11 candidatures)
· Bosque Ardorade de Danza Molina, S.L (Compañía Rocío Molina)
· Brutal love poems de Thomas Noone Dance
· Cenizas o dame una razón para no desintegrarme de Losdedae Compañía de Danza
· El ajuarde de Teresa Nieto
· En la memoria del cante: 1922 del Ballet Flamenco de Andalucía
· Fla.co.mende de la Cía. Israel Galván
· Free fall (Caída libre) de la Cía. Sharon Fridman
· Gelajauziak de Kukai Dantza
· Nómada de Manuel Liñán
· Pisadas d' Olga Pericet
· Torobaka de la Cía. Israel Galván

Millor coreografia (11 candidatures)
· Itxaso Álvarez Cano per Halka
· Luz Arcas per La voz de nunca
· Rafaela Carrasco y David Coria per En la memoria del cante: 1922
·
Sharon Fridman per Free fall (Caída libre)
· Israel Galván per Torobaka
· Israel Galván per Fla.co.men
· Cesc Gelabert per Gelajauziak
· Rocío Molina per Bosque Ardora
· Teresa Nieto per El ajuar
· Thomas Noone per Brutal love poems
· Carmen Werner per Tell me millor intèrpret femenina de dansa (10 candidatures)


Millor ballarina principal (8 candidatures)

· Alba Barral per Brutal love poems
· Chloé Brûlé per Me va gustando
· Sara Cano per El ajuar
· Rafaela Carrasco per En la memoria del cante: 1922
· Belén Maya per Los invitados
· Rocío Molina per Bosque Ardora
· Asun Noales per Da capo
· Olga Pericet per Pisadas

Millor ballarí principal (10 candidatures)
· Jesús Carmona per 7 balcones
· Javier G. Arozena per Brutal love poems
· Israel Galván per Torobaka
· Israel Galván per Fla.co.men
· Juan Carlos Lérida per Pisadas
· Manuel Liñán per Los invitados
· Manuel Liñán per Nómada
· Chevi Muraday per Cenizas o dame una razón para no desintegrarme
· Marcos Vargas per Me va gustando
· Asier Zabaleta per Nan

Millor elenc o intèrpret solista de dansa (7 candidatures)
· Ballet Flamenco de Andalucia (P. Comitre, A. Gudí, L. Santamaría, F. O'Ryan, C. Yanes, E. Leal, A. López, A. Sellés) per En la memoria del cante: 1922
· Kukai Dantza (Alain Maya, Eneko Gil, Ibon Huarte, Jon Maya i Urko Mitxelena) per Gelajauziak
· Tatiana Chorot, Laura Cuxart, Alejandro Morata, Cristian López i Carmen Werner per Tell me
· Pau Cólera, Jonathan Foussadier, Maite Larrañeta, Alejandro Moya, Melania Olcina i Léonore Zurflüsh per Free fall (Caída libre)
· Vanessa Coloma, Daniel Jurado, Fabiola Pérez, Jesús Corbacho per 7 balcones
· Losdedae (Chevi Muraday, Alberto Velasco) per Cenizas o dame una razón para no desintegrarme
· Jonatan Miró; Adrián Santana; Inmaculada Aranda; Anabel Moreno; Águeda Saavedra per Nómada

Millor producció privada d'arts esèniques
(de les 15 candidatures, 4 són espectacles de dansa)
·Brutal love poems de Thomas Noone Dance
·Fla.co.men de la Cía. Israel Galván
·Gelajauziak de Kukai Dantza
·Halkade de Zukdance

Millor composició musical per a espectacle escènic (de les 15 candidatures, 4 són per a espectacles de dansa)
· Luis Miguel Cobo per Free fall (Caída libre)
· Daniel Jurado per 7 balcones
· Mariano Marín, Ricardo Miluy i Pablo Martin Jones per Cenizas o dame una razón para no desintegrarme
· Eduardo Trassierra por Bosque Ardora

Veure els candidats de totes les categories


La cerimònia de lliurament dels guardons tindrà lloc el 18 de maig a la Sala BARTS (Barcelona Arts on Stage)

Publicidad

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org