Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Cerrar
Premi Nacional De Cultura 2011

Acceso a socios  /  ¿Nuevo socio APdC?

Usario:

Contraseña:

¿Has olvidado tu contraseña?  

Boletín

RSS 2.0 RSS

Noviembre 2020
Lu.Ma.Mi.Ju.Vi.Sa.Do.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Cultural agendaTraining

Els guanyadors dels XIX Premis de la Crítica

Ahir, Dia Mundial del Teatre, es van celebrar els XIX Premis de la Crítica a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm, organitzats per Recomana.cat, en una gala conduïda per Toni Puntí i Anna Pérez Pagès.

En aquesta edició el jurat ha volgut donar més presència de la dansa, incorporant quatre premis especials (sense finalistes) que reconeixen companyies i creadors de dansa en les categories d'espai escènic, música, il·luminació i vestuari.

A continuació, els guanyadors i finalistes dels premis en la categoria de dansa:

Espectacle

Afasians / The Last Conference  (Los Corderos & Za!) 

La piel del huevo te lo da (Sol Picó)

7 Lunas (María Muñoz - Niño de Elche)

Espectacle internacional

Mongrel (Göteborgsoperans Danskompani)

Nicht Schlafen (Alain Plantel - Ballets C de la B)

The dogs days are over (Jan Martens)

Coreografia

Escrit en l'Aire (Gelabert - Valère Novarina - Moisès Maicas)

Mongrel (Marina Mascarell - Göteborgsoperans Danskompani)

Oskara (Marcos Morau - Kukai Dantza)

Solo

Escrit en l'Aire (Gelabert - Valère Novarina - Moisès Maicas)

Le Recital des Postures (Yasmine Hugonnet)

Molar (Quim Bigas)

Ballarina

Eulàlia Bergadà (Gold Dust Rush)

Marina Rodríguez (Kova ¬ Geographic Tools)

Roser Tutusaus (Menar)

Ballarí

Ciro Tamayo (Coppélia - Ballet Nacional de Sodre)

David Climent (Afasians -The Last Conference / Al Baile)

Miquel Fiol (Back Àbac)

Espai escènic
Mongrel (Kristin Torp/ GötenborgsOperans Danskcompani)

Música
Escrit en l'aire (Borja Ramos)

Il·luminació
Cube.bz

Vestuari
Gold dust rush

En arts de carrer, la dansa també en va ser protagonista:

Espectacle de carrer

Menar (Joan Català i Roser Tutusaus)

Molar (Quim Bigas)

Terra condere (Silere)

Podeu consultar els guanyadors de la resta de categories aquí.

Publicidad

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org