Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Cerrar
Premi Nacional De Cultura 2011

Acceso a socios  /  ¿Nuevo socio APdC?

Usario:

Contraseña:

¿Has olvidado tu contraseña?  

Boletín

RSS 2.0 RSS

Noviembre 2020
Lu.Ma.Mi.Ju.Vi.Sa.Do.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Cultural agendaTraining

Sabies que... si per causa major se suspèn una representació, els ballarins/ines tenen dret a cobrar com a mínim part de la retribució pactada?

Sabies que... si es suspèn una representació per causes de força major o bé si es realitza a l'aire lliure, per causa de fenòmens atmosfèrics, el ballarí/ballarina té dret a cobrar la seva retribució? L'article 19 del pacte laboral de dansa estableix que:

  • Si la producció ha estat contractada per qualsevol entitat organitzadora i l'empresa cobra el total del caixet, el ballarí/ballarina percebrà íntegrament el seu sou corresponent a aquell dia.
  • En el cas que l'empresa cobri únicament una part del caixet o percentatge estipulat, el ballarí/ballarina percebrà la part proporcional del seu salari que es correspongui amb la percebuda per l'empresa.

Més informació aquí.

Aprofitem per recordar-vos que els socis i sòcies de l'APdC teniu accés a assessorament legal gratuït i personalitzat, demanant cita prèvia a [email protected].
Publicidad

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org