Para poder mejorar nuestros servicios, utilizamos cookies de terceros para recoger información estadística. Si continua navegando consideremos que accepta su utilización. Más información aqui Tanca
Premi Nacional De Cultura 2011

Accés a socis  /  Nou soci APdC?

Usuari:

Contrasenya:

T'has oblidat la contrasenya?  

Butlletí

RSS 2.0 RSS

Setembre 2019
dl.dt.dc.dj.dv.ds.dg.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ProgramacióFormació

Sabies que... des del març del 2019 és possible cotitzar en règim d'artistes en períodes d'inactivitat?

| 04/04/2019

Sabies que... des del març del 2019 és possible cotitzar en règim d'artistes en períodes d'inactivitat?
Sabies que... des del març del 2019 és possible cotitzar en règim d'artistes en períodes d'inactivitat?

El 13 de març de 2019 va entrar en vigor el Reial Decret-llei núm. 8/2019, de 8 de març, el qual modifica l'article 249.1. ter de la Llei General de la Seguretat Social que regula la inclusió dels artistes en el Règim General de la Seguretat Social durant els períodes d'inactivitat.

Els canvis més importants són:

  • Un/a artista es pot donar d'alta en qualsevol moment, però quan se sol·licita la inclusió no es pot estar donat d'alta en un altre règim de la seguretat social o en el RETA, després sí.
  • Durant l'any natural anterior a la sol·licitud d'inclusió cal haver percebut retribucions superiors en dues vegades el salari mínim interprofessional mensual en còmput mensual.
  • Si es reconeix la inclusió, tindrà efectes des del primer dia del mes posterior a la data de sol·licitud d'inclusió.
  • Si anteriorment s'ha produït la baixa d'ofici per impagament de quotes, el sol·licitant no es podrà tornar a donar d'alta si no abona el pagament de les quotes degudes.
 Podeu consultar el document que ha elaborat el departament jurídic de l'AADPC per explicar en què consisteixen aquests canvis aquí.

Aprofitem per recordar-vos que els socis i sòcies de l'APdC teniu accés a assessorament legal gratuït i personalitzat, demanant cita prèvia a [email protected].

Els comentaris

No hi ha comentaris encara!

Publica el teu comentari:

Si ets soci usa l'accés de socis per autentificar-te!

Si no ets soci usa l'autentificació normal

Usuari:
Contrasenya:
Nom:
E-mail:*
Comentari:
Codi de verificació (copia les lletres de la imatge)*:Captcha Image

*L'email no es publicarà en cap cas

Dansacat.org vetllarà per mantenir els comentaris lliures de continguts que no ens semblin apropiats però en cap cas acceptarà responsabilitats per el que els usuaris diguin aquí.

Tots els comentaris que vulnerin les més minimes normes de convivència seràn esborrats i Dansacat.org es reserva el dret a filtrar-los segons els seu propi criteri.

Publicitat

Associació de Professionals de la Dansa de Catalunya - Ens movem junts/Nos movemos juntos/We move together

La Caldera Les Corts -c/Eugeni d'Ors, 12 08028 Barcelona, Tel (+34) 93 268 24 73, Fax (+34) 93 268 06 80, info@dansacat.org