Inici

Sabies que... en cas de temporades amb representacions interrompudes (per exemple, de dimecres a diumenge) és obligació de l'empresa donar d'alta els ballarins/ines tots els dies de la setmana?

| 03/05/2019

Sabies que... en cas de temporades amb representacions interrompudes (per exemple, de dimecres a diumenge) és obligació de l'empresa donar d'alta els ballarins/ines tots els dies de la setmana?

Sabies que... el Pacte Laboral de Dansa determina que, en el cas de temporades amb representacions interrompudes amb descansos setmanals (i.e: actuacions de dimecres a diumenge), el ballarí/ballarina ha d'estar contractat i donat d'alta a la seguretat social des de la primera fins a l'última representació que tingui lloc a la mateixa plaça? És a dir, amb els descansos setmanals inclosos. En cas contrari, s'aplicarà la retribució prevista per bolos (veure Art. 18).

Més informació aquí.

Aprofitem per recordar-vos que els socis i sòcies de l'APdC teniu accés a assessorament legal gratuït i personalitzat, demanant cita prèvia a [email protected].